یکشنبه 01 مهر 1397

شهلا تاجفر
مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری

تحصیلات

فوق لیسانس مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی 


سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل استانداری ـ رئیس شورای شهر شهرستان سلماس ـ کارشناس دفتر امور اجتماعی، فرهنگی استانداری ـ کارشناس فرمانداری ارومیه ـ کارشناس دفتر امور بانوان ـ مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری مقالات
 • نقش فرهنگ در توسعه سیاسی استان آذربایجانغربی 


اهداف و وظایف دفتر

  -  هدایت، راهبری و هماهنگ سازی امور بانوان و خانواده در سطح استان به منظور ایجاد زمینه رشد و تأمین همه جانبه حقوق مادی و معنوی زنان و تحکیم خانواده.

  -  سازماندهی و ساماندهی امور زنان و خانواده در راستای سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در سطح استان.

  - مطالعه و تحقیق در خصوص مسائل و مشکلات مرتبط به امور خانواده و بانوان در ابعاد زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی و جهت دهی آنان به سوی سیاست های کلان جمهوری اسلامی ایران با رویکرد بومی و ارائه پیشنهادهای لازم از طریق استفاده از پژوهش ها و نظرات نخبگان.

  - مطالعه و شناخت امکانات و تسهیلات مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان و برنامه ریزی در جهت بهره برداری بهینه از امکانات مذکور برای تقویت جایگاه بانوان و خانواده در استان.

  - تعیین راهبردها و شاخص های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی زنان و خانواده در سطح استان بمنظور فراهم آوردن زمینه های لازم برای بهبود و ارتقاء سطح کیفیت مناسبات.

  - بررسی و شناسایی موانع و مشکلات اجرای قوانین و مقررات مربوط به زنان و خانواده به منظور  یافتن راه حل های مناسب برای رفع تنگناهای اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی زنان  و تحکیم خانواده

  - مطالعه، بررسی و برنامه ریزی نحوه آموزش و ایحاد زمینه مساعد جهت افزایش سطح آگاهی و دانش عمومی خانواده ها و بانوان در استان با توجه به خصوصیات فرهنگی و اجتماعی اقتصادی حاکم بر مناطق.

  - حمایت و سازماندهی کانون های فرهنگی و اجتماعی بانوان و پشتیبانی از سازمان های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده بعنوان ساز و کار توسعه و ارتقاء مشارکت زنان در عرصه های مختلف

  - مدیریت تعامل با واحدهای استانی دستگاههای اجرایی، سازمانها و نهادهای ذیربط در امور بانوان به منظور تبادل نظر، آگاهی از طرح ها و برنامه های سایر دستگاهها و هماهنگی جهت پیشبرد امور زنان و خانواده از طریق کارگروه تخصصی زنان و خانواده

  - تلاش در جهت تأمین اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح ها و برنامه های مربوط به امور خانواده و زنان در استان با همکاری واحدهای استانی دستگاههای ذیربط با تأکید بر اهمیت پیگیری مصوبات کارگروه تخصصی زنان و خانواده در شورای برنامه ریزی و توسعه استان

  - فراهم آوردن موجبات اجرای وظایف وزارت کشور در ارتباط با مسائل خانواده و بانوان سراسر کشور از طریق استاندار و فرمانداران و سایر واحدهای استانی دستگاههای ذیربط.

  - شناسایی مسائل و مشکلات اجرای برنامه های اجتماعی و رفاهی خانواده ها و بانوان استان و پیگیری از طریق مسئولین ذیربط تا رفع مشکلات.

  - نظارت و پیگیری فعالیت کانون های فرهنگی اجتماعی خانواده و بانوان به منظور توسعه مشارکت زنان در عرصه های مختلف در سطح استان.

نام و نام خانوادگي

پست سازمانی

شماره تماس

تصاویر کارمندان

سیده ستاره مشرقی

معاون مدیرکل

04431972285

فاطمه عارف زاده

کارشناس مسئول امور بانوان

04431972286

سمیه آقابابا

کارشناس مسئول امور خانواده

04431972289

معصومه محمدی

کارشناس امور بانوان

04431972126

شهناز وهابی

کارشناس امور بانوان

04431972140

لیلا سفی

کارشناس پیگیری و هماهنگی

04431972141

خدیجه کفیلوی حاجیلاری

کارشناس امور بانوان

04431972125

 

//کلیه حقوق این وب سایت متعلق به استانداری آذربایجان غربی می باشد. 1397