شنبه 28 مهر 1397

معرفی مدیر کل


عارف خدرلو
سرپرست دفتر امور روستایی و شوراها

عارف خدرلو

سرپرست امور روستایی و شوراها

تحصیلات

//

//


سوابق

 •  

مقالات

 • //

اهداف و وظایف دفتر

 • 1-  پیگیری تخصیص، جذب و توزیع اعتبارات مربوط به امور روستایی از طریق منابع اعتباری مختلف

  2- هماهنگی و پیگیری به منظور اجرای تفاهم نامه های مشترک سازمان ها،نهاد ها و دستگاه های اجرایی مرتبط با امور روستاها،ابلاغ شده از سوی وزارت کشور.

  3- نظارت برعملکرد دستگاه ها ، سازمان ها و نهادهای متولی امور روستایی در سطح استان به منظور تحقق توسعه پایدار روستایی.

  4- نیازسنجی دوره های آموزشی و برنامه ریزی اجرای آنها برای دهیاران،کارکنان دهیاری ها و اعضای شورای اسلامی روستا.

  5- نظارت بر فرایند تهیه بودجه سالیانه و حسابرسی دهیاری های استان براساس  دستورالعمل های ارسالی از سوی وزارت کشور(سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور).

  6- نظارت و ارزیابی عملکرد دهیاری های استان در امور مختلف خدماتی،عمرانی،مالی و سایر موارد.

  7- ابلاغ قوانین و دستورالعمل های مرتبط با امور دهیاری ها به فرمانداری های تابعه و دستگاه های اجرایی ذیربط در استان.

  8- مطالعه و بررسی وضع روستاها از نظر تاسیسات و تسهیلات رفاهی به منظور شناخت و تعیین نیاز های مالی و خدماتی روستاهای استان و ارایه به سازمان برنامه و بودجه استان.

  9- همکاری با واحدهای ذیربط در وزارت کشور و سایر دستگاه های اجرایی در زمینه تهیه و تنظیم معیارها و ضوابط لازم برای تعیین اولویت های طرح های عمرانی در روستا.

  10- هماهنگی و پیگیری تهیه و بازنگری طرح های هادی روستایی و سایر طرح های روستایی با همکاری مراجع ذیربط.

  11- بررسی شرایط اعطای مجوز تاسیس دهیاری در روستاها و اعلام اسامی روستاهای واجد شرایط به وزارت کشور برای دریافت مجوز تاسیس دهیاری و پیگیری برای راه اندازی آن.

  12- پیگیری جهت رتبه بندی دهیاری ها از مراجع ذیربط

  13- نظارت و سازماندهی امور اداری و استخدامی دهیاری های استان

  14- انجام امور مربوط به کمیسیون موضوع ماده 99 قاون شهرداری ها و ساماندهی آن در سطح شهرستان و برنامه ریزی جهت توزیع درآمدهای حاصله به منظور بهسازی روستاها

  15-  راهبری و پشتیبانی امور مربوط به شوراهای اسلامی روستا و بخش

  16- نظارت بر برنامه های عمرانی و گزارش گیری مستمر از نحوه اجرای مصوبات، قوانین و مقرراتو پیشرفت برنامه های عمرانی روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته و محروم و عنداللزوم و اعلام عدم پیشرفت آنها به واحدهای استانی دستگاه های اجرایی مربوط به منظور رفع موانع با همکاری سازمان برنامه و بودجه استان.

  17- نظارت و ارزیابی عملکرد شوراهای اسلامی روستا و بررسی مصوبات آنها.

  18- همکاری با دستگاه های مربوطه در تدوین طرح های توسعه اقتصادی براساس استعدادهای مناظق،به منظور توسعه سرمایه گذاری علی الخصوص در زمینه گردشگری،صنایع کوچک و تبدیلی و صنایع مرتبط با بخش کشاورزی در ارایه پیشنهاد به سازمان برنامه و بودجه استان.

  19- انجام و هماهنگی پیگیری لازم از دستگاه های مربوطه،بانک ها و موسسات مالی به منظور پرداخت کمک های فنی و اعتباری،تسهیلات قرض الحسنه و وام های خرد جهت توسعه اشتغال روستایی و تهیه گزارش عملکرد اقدامات اشاره شده براساس دستورالعمل های ابلاغی و قوانین مرتبط درخصوص تامین تسهیلات بانکی.

  20- همکاری با واحدهای استانی دستگاه های اجرایی ذیربط و واحدهای تخصصی در استانداریبه منظور بررسی و شناسایی راهکارهای اجرایی و عملیاتی: 1- ساماندهی و تشویق مهاجرت معکوس به روستاها 20- فعالسازی تشکل های مردمی و خیرین و بخش خصوصی در زمینه انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و اجرای پروژه های عمرانی و  طرح های اشتغالزا در مناطق روستایی،رشد و توسعه کارآفرینی و ایجاد مشاغل جدید از طریق انجام آموزش های مهارتی و کاربردی متناسب با نیازهای هر منطقه 3- رفع نیازهای آموزشی در زمینه دینی ،تربیتی،علمی،فرهنگی،اجتماعی و ورزشی  در روستاها و پیگیری اختصاص منابع و امکانات مورد نیاز جهت تقویت روحیه خودباوری،خوداتکایی و عزت نفس در روستاییان.

  21- همکاری در توسعه خدمات و بهداشت عمومی در سطح روستاها با همیاری دهیاران و واحدهای استانی دستگاه های اجرایی در خصوص پوشش کامل خدمات بهداشتی و درمانی در روستاها و تهیه گزارشات از روند اقدامات مربوط به توسعه بیمه های سلامت، تامین اجتماعی و سایر خدمات بیمه ای در روستاهای استان.

  22- همکاری با اداره کل مدیریت بحران استان به منظور تعیین اولویت روستاها از نظر مبارزه با خطرات ناشی از حوادث غیرمترقبه برای تخصیص اعتبارات لازم.

  23- پشتیبانی در زمینه تامین و تجهیز دهیاری ها و انجام هماهنگی های لازم در این زمینه با واحدهای استانی دستگاه های اجرایی و پیگیری تامین ماشین آلات عمرانی و خدماتی روستا از سوی واحدهای ذیربط.

  24- همکاری با واحد های مسئول در بررسی تعرفه های عوارض محلی و بهای خدمات پیشنهادی دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستا و پیگیری انجام مراحل قانونی جهت تایید و ابلاغ آنها برای اجرا

نام و نام خانوادگي

پست سازمانی

شماره تماس

تصاویر کارمندان

میکائیل مقصد

معاون امور دهیاریها و شوراها

31972378

بهروز جعفرپور

کارشناس امور زیربنایی 

31972374

احسان موسی پور

امریه و مسئول دفتر

31972372

علیرضا الهیاری

کارشناس عمران و توسعه روستایی

31972377

امیر بیتی

کارشناس بودجه و آمار

31972381

سالار جعفری

کارشناس امور زیر بنایی

31972375

مجید حسن زاده

کارشناس امور شوراها

31972382

سمانه خدادادی

کارشناس امور دهیاری ها

31972384

سیامک ذیفر

کارشناس امور اقتصادی دهیاریها و شوراها

31972383

حاکم عمرزاده

حسابرس

31972385

کیوان اکبری

امریه کارشناس

31972380

 

غلامرضا کاظمی

کارشناس امور شوراها

31972386

ولی مشایخی

کارشناس تسهیلات و اشتغالزایی

31972385

سکینه نوری

کارشناس امور دهیاری ها

31972384

 

//کلیه حقوق این وب سایت متعلق به استانداری آذربایجان غربی می باشد. 1397