جمعه 06 آذر 1394
 
 
 
 جستجوی اخبار
 اخبار و رویدادها
کمينه
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 3443 

استاندار آذربايجان غربي در شوراي اداري استان عنوان کرد:
هفته دفاع مقدس ياد آورد فتح قله هاي افتخار ملت ايران اسلامي در عرصه های مختلف است

 

به گزارش سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، جلال زاده در جلسه شوراي اداري استان كه عصر امروز در سالن اجتماعات شركت برق اروميه برگزار شد، با گراميداشت هفته دفاع مقدس و ياد آوري رشادت ها و ازجان گذشتگي هاي شهدا، ايثارگران و جانبازان انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي گفت: دوران دفاع مقدس موجب احياي اسلام ناب محمدي و فتح قله هاي افتخار براي ملت فهيم و رشيد ايران اسلامي در عرصه هاي مختلف شد.
استاندار آذربایجان غربی با بيان گوشه اي از پيامدها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس اظهار داشت: اين دوران موجب شكست هيمنه استكبار، بوي‍ژه آمريكا و رژيم صهيونيستي شد که موجب شناخت هويت ملي و ديني و بازشناسي ملت بزرگ ايران اسلامي گردید.
وي افزود : دوران دفاع مقدس در كنار خودكفايي و دستاوردهاي بزرگ سياسي و نظامي، زمينه را براي بازشناسي ملت بزرگ ايران اسلامي فراهم نمود.
جلال زاده در ادامه با بيان خاطراتي از دوران دفاع مقدس و ياد آوري وصيت نامه شهدا تصریح کرد: شهدا از پاكترين افراد جامعه بودند كه در راه دفاع از كيان اسلامي از تمامي داشته هاي خود گذشتند و در اين راه جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند.
وي مردم و مسئولان را به مرور و بازخواني وصيت نامه شهدا توصيه كرد.
استاندار آذربايجان غربي در بخش ديگري از سخنان خود به بيان مهمترين برنامه ها و اقدامات استان در شش ماهه نخست سال جاري پرداخت و گفت: امسال استان در سه جبهه اقتصادي از جمله هدفند كردن يارانه ها ، اشتغال و مسكن مهر اقدامات قابل توجهي را انجام داده و لازم است مسئولان استان تا پايان سالجاري نيز در اين حوزه ها جديت لازم را داشته باشند.
جلال زاده با اشاره به دو سفر اخير رياست محترم جمهور به استان برای افتتاح پروژه ها گفت : با حضور دكتر احمدي نژاد به ارزش بيش از 7 ميليارد ريال پرو‍ژه در استان به بهره برداري رسيد که این حضور نشان از توجه ويژه دولت به اين منطقه است.
وي در ادامه بار ديگر بر تكريم ارباب رجوع در دستگاههاي اجرايي استان تاكيد كرد و گفت: مسئولان و خدمتگزاران مردم با صبر و شكيبايي مسائل و مشكلات مردم را حل كنند.
استاندار آذربايجان غربي همچنين اهميت اجراي برنامه هاي ملي و منطقه اي در استان را ياد آور شد و گفت : مديران بايد توجه داشته باشند در اجراي برنامه هاي ملي و منطقه اي از بهترين افراد و نهایت توان خود در اجراي برنامه ها استفاده كنند چرا كه اينگونه جلسات بعنوان ویترین و نمادي از توانمندي هاي استان به شمار مي رود.
جلال زاده بر تحقق وعده هاي داده شده توسط مسئولان تاكيد كرد و گفت: مسئولان نبايد قول هايي را كه عملي نمي شود به مردم بدهند و رسانه ها نیز با پيگيري و رصد این وعده ها، در صورت عدم تحقق، به آنان گوشزد نمایند.
رییس شورای اداری استان با تقدير از شتاب سفرهاي شهرستاني مدیران کل  به مناطق محروم و دور افتاده استان، ابراز امیدواری کرد که اين شتاب در نيمه دوم سال جاري نيز ادامه يابد و برودت هوا اراده مسئولان را در خدمتگزاري بيشتر به مردم كم كند.
وي همچنين با اشاره به اجراي سرشماري نفوس و مسكن در آبان ماه سالجاري تصریح کرد: مردم و مسئولان بايد براي اجراي هرچه بهتر اين سرشماري همكاري كنند.
استاندار آذربايجان غربي همچنین بر پيگيري و جذب اعتبارات استان توسط دستگاه هاي اجرايي تاكيد کرده واظهار داشت: علاوه بر اعتبارات استاني اعتبار قابل توجهي به ميزان 800 ميليارد ريال از محل اعتبارات مناطق كم برخوردار در حوزه هاي روستايي و فرهنگي اختصاص يافته است .
وي از اختصاص 360 ميليارد ريال اعتبار براي اجراي طرح های آبياري تحت فشار به استان خبر داد و گفت: با توجه ويژه دولت، ميزان اعتبارات اين بخش نامحدود بوده و استان مي تواند به هر ميزان كه پروژه در اين زمينه اجرا مي كند، اعتبار دريافت نماید.
جلال زاده در ادامه سخنان خود با تقدير از عمليات هاي افتخار آفرين رزمندگان اسلام در مبارزه با اشرار مسلح در منطقه گفت : علیرغم حمايت هاي همه جانبه آمريكا و رژيم صهيونيستي از اين گروهك هاي مزدور، رزمندگان اسلام بويژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، مرزباني و سربازان گمنام امام زمان (عج) توانستند ضربات جبران ناپذيري به اين گروهك ها وارد كنند.
در اين جلسه استاندار آذربايجان غربي با اهداي لوح به مادر سه شهيد خانواده فاضلي، از صبر، شكيبايي و استقامت اين مادر قدرداني نمود.
جلال زاده همچنين با اهدای لوح تقدير، از رشادتها و ايثارگري هاي امير اميد طسوجي آذر و رحيم قره جه داغي در دوران دفاع مقدس قدرداني نمود.
 
/08:20 ب.ظ

براي ديدن تصاوير مربوطه اينجا كليك كنيد 


کد خبر:  10263
فرستنده: News Admin
گروه: اخبار استانداری
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: